Hírek
2018. Március 22. 07:30, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
140 millió forintnyi heroint találtak a rendőrök Röszkén
Több mint tizenegy kilogramm heroint találtak a rendőrök egy macedón férfi járművében elrejtve a röszkei autópálya-határátkelőhelyen - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság csütörtökön az MTI-t.
A közlemény szerint a rendőröknek feltűnt a belépésre jelentkező férfi zavart viselkedése, ezért kábítószer-kereső kutyával vizsgálták át az autóját. A kutya a jobb első ülésénél kábítószer jelenlétét jelezte. Az ülés alatt kialakított rejtekhelyről 15 kábítószergyanús anyagot - a gyorsteszt és vegyészszakértői vélemény szerint heroint - tartalmazó csomag került elő, amelyek súlya összesen 117 00 gramm.
A kábítószer-szállítmány - súlya alapján - feltehetően meghaladja a különösen jelentős mennyiség alsó határát, feketepiaci értéke körülbelül 140 millió forint. A férfi ellen - őrizetbevétele mellett - a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást, kezdeményezték előzetes letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
