Hírek
2017. November 17. 12:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
200 ezres kölcsönért 5 milliós visszafizetés – Elfogták az uzsorást
Uzsora-bűncselekménnyel gyanúsított kaposvári férfit vett őrizetbe a dombóvári rendőrkapitányság - közölte pénteken honlapján a rendőrség.
A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint egy dalmand-alsóleperdi nő tett feljelentést, miszerint még 2008-ban kért kölcsön 200 ezer forintot a 44 éves férfitól azzal, hogy az összeg háromszorosát fizeti vissza.
A sértett nem tudta visszaadni a pénzt, ezért a férfi 2017 novemberéig havonta 25 és 100 ezer forint közötti összeg megfizetésére kötelezte, és kilenc év alatt ötmillió forintot vett át tőle.
A gyanúsított többször fenyegetéssel érte el, hogy a nő fizessen, illetve akadályozta meg, hogy feljelentést tegyen - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
