Hírek
2018. Április 24. 19:12, kedd |
Belföld
Forrás: mti
35 millió forintos bírságot kapott az egyik nagybank
Pénzforgalmi szabálysértések miatt 35 millió forint bírságot szabott ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a CIB Bank Zrt.-re.
A jegybank keddi tájékoztatása szerint a CIB Bank megsértette a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról szóló törvény, a pénzforgalom lebonyolításáról szóló MNB rendelet, valamint a fizetési számla váltásáról szóló kormányrendelet több előírását is.
A bank megsértette egyebek között a keretszerződés megkötését megelőző tájékoztatásra, a pénzforgalmi számla megnyitására, a fizetési művelet hibás teljesítéséért fennálló felelősségi szabályra, a hatósági átutalások teljesítésére, a teljesítési határidőre vonatkozó szabályra, a kedvezményezett ügyfelek fizetési számláján történő haladéktalan jóváírásra és megfelelő értéknap alkalmazására vonatkozó rendelkezéseket.
A bírság mellett a hitelintézetnek június 30-ig meg kell felelnie a pénzforgalmi jogszabályoknak.
A közlemény szerint az MNB a bank terhére értékelte, hogy a pénzforgalmi jogszabályokban foglalt előírások közül sokat megsértett, a jogszabálysértő állapot több esetben huzamosan, a hitelintézet szerződési feltételeit rögzítő dokumentumokba, informatikai rendszerébe, illetve belső eljárásrendjébe építetten állt fent. Szintén a bank terhére értékelték a nem haladéktalanul jóváírt fizetési műveletek nagy számát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak
2025. November 26. 07:39, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nemzeti, jobboldali kormánya garantálja a békét, a stabil iparpolitikát és a stabil adórendszert
2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld
Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát
Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát
