Városlista
2025. június 27, péntek - László

Hírek

2019. Július 13. 10:17, szombat | Életmód
Forrás: mti

A melegedés miatt több az allergiás megbetegedések száma

A melegedés miatt több az allergiás megbetegedések száma

A globális felmelegedés miatt több az allergiás megbetegedések száma egy friss, globális felmérés szerint - mondta Mezei Györgyi allergológus pénteken az M1 csatornán.

Hozzátette: a felmelegedés révén az allergiát okozó növények elterjednek, a pollenszezon hosszabbá válik, ennek hatására pedig egyre többeket érintenek majd az allergiás megbetegedések.

Mint mondta, a hőmérsékleti maximumok, a pollenszezon időtartama és a pollenszám alakulása is növekvő tendenciát mutatott az utóbbi 20 évben. Emellett egyre több növényt kezelnek megváltozott szerekkel, ezért a pollenek allergenitása is növekszik - magyarázta.

Mezei Györgyi hangsúlyozta: a klímaváltozás elleni valamennyi lépés csökkentheti a pollenszámot.

Címkék: allergia, felmelegedés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 27. 07:24, péntek | Életmód

Palkovics László: hamarosan elkészül Magyarország megújított MI-stratégiája

A Nemzetgazdasági Minisztériumtól (NGM) hamarosan a kormány elé kerülhet Magyarország megújított Mesterséges Intelligencia Stratégiája

2025. Június 27. 07:14, péntek | Életmód

Nagy István: a komló és sörárpa termesztésének komoly jövője van Magyarországon

A magyarországi komló- és sörárpa-termesztésnek komoly jövője van, ugyanis az országban működő sörgyárak képesek a jelenleginél jóval nagyabb mennyiséget is felvásárolni ezekből

2025. Június 26. 07:22, csütörtök | Életmód

Nagy István: beláthatatlanok a műhús terjedésének következményei

2025. Június 26. 07:18, csütörtök | Életmód

Ferencz Orsolya: óriási siker Kapu Tibor elindulása, a HUNOR program legintenzívebb két hete következik most

Óriási sikerként értékelte Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos, a HUNOR program vezetője az Axiom-4 küldetés útnak indulását Kapu Tiborral a tagjai között.