Hírek
2026. Január 25. 08:30, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak
Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.
Orbán Anita, a Tisza leendő külpolitikájának egyik kulcsszereplője arról beszélt, hogy egy új kormány első külpolitikai feladata a kapcsolatok rendezése lenne Lengyelországgal, az Európai Unióval és a nyugati szövetségi rendszerrel. Szerinte Magyarország helye egyértelműen Nyugaton van, véget kell vetni a „kompország” politikának, és újra megbecsült EU-tagként kell működni.
Az interjúban elhangzott, hogy Orbán Anita fiatal korában rövid ideig a Heritage Foundationnél gyakornokoskodott, de később más utat választott. 2010 és 2015 között a külügyben dolgozott, elsősorban energiapolitikával foglalkozott, majd Szijjártó Péter érkezése után távozott, mert nem tudott azonosulni az új iránnyal, különösen az orosz energiafüggés erősítésével.
A Tisza külpolitikája szakítana az állandó vétópolitikával, amely Orbán szerint nem nemzeti, hanem oligarchikus érdekeket szolgál. Céljuk az EU-s együttműködések helyreállítása és az uniós források hazahozatala, amelyeket jelenleg a korrupció miatt tartanak vissza. Ukrajnával kapcsolatban egyértelműen Oroszországot nevezi agresszornak, támogatja Ukrajna szuverenitását, de nem szállítana fegyvereket, és nem támogatja a gyorsított EU-csatlakozást.
A választás után az első diplomáciai lépések Varsóba, Bécsbe és Brüsszelbe vezetnének, valamint Kárpátaljára. A külügy működését áramvonalasítanák, megerősítenék az informatikai biztonságot, és megszüntetnék a pazarlást, valamint azt a gyakorlatot, hogy a nagykövetségek „kifizetőhelyként” működjenek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
