Hírek
2012. Július 02. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Az MSZP változtatna a rokkantnyugdíjasokat érintő jogszabályokon

Határozati javaslattal szeretné elérni az MSZP, hogy az Országgyűlés kérje fel a kormányt, változtasson a rokkantnyugdíjasokat érintő jogszabályokon - mondta Tóth Csaba, az MSZP országgyűlési képviselője szombaton a fővárosban tartott sajtótájékoztatóján.
A képviselő elmondta: a Mozgáskorlátozottak Egyesületének Országos Szövetsége nemrégiben egy felhívással fordultak a kormányhoz és az Országgyűléshez. Felkérésüknek eleget téve az MSZP egy országgyűlési határozati javaslattal szeretné segíteni az érintetteken.
A határozati javaslat célja, hogy az Országgyűlés kérje fel a kormányt, készítse el azokat a jogszabályváltozásokat - a megfelelő pénzügyi feltételek megteremtése mellett -, amelyek megállítják a megváltozott munkaképességű emberek "elnyomorodását" - mondta.
Szorgalmazta, hogy a kormány dolgozza ki azoknak a törvényeknek és más jogszabályoknak a módosítását, amelyek "méltatlan, a rehabilitációs alapcélokkal is ellentétes szabályokat tartalmaznak".
Tóth Csaba emlékeztetett: az új szabályok miatt jelenleg 20 ezer megváltozott munkaképességű "esett ki" a rendszerből, a kormány pedig "csalónak" állította be ezeket az embereket. Bejelentették azt is, hogy 150 ezer embert akarnak visszavezetni a "munka világába" miközben 35 ezer rokkantnyugdíjas vár állásra - tette hozzá.
Közben a rossz döntések miatt azokat is nehéz helyzetbe hozták - mondta - , akik a rokkantnyugdíj mellett tudtak dolgozni, hiszen megszűnt a kedvezményes vállalkozói státusa 15 ezer rokkantnyugdíjasnak, akik így már nem tudnak vállalkozni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld
Jelentősen csökkent az ipari termelés
2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld
Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar
2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.