Hírek
2019. Április 18. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Az Ökumenikus Segélyszervezeten keresztül is lehet csatlakozni a Notre-Dame nemzetközi összefogásához
Az Ökumenikus Segélyszervezeten keresztül is lehet csatlakozni a Notre-Dame újjáépítéséért indult nemzetközi összefogáshoz.
A szervezet szerdán az MTI-vel közölte, a gyűjtéshez egy bankkártya segítségével a www.segelyszervezet.hu oldalon lehet csatlakozni, illetve az Ökumenikus Segélyszervezet 11705008-20464565 számlaszámára, "Notre-Dame" megjelöléssel lehet pénzt utalni.
A közleményben idézték Gáncs Kristófot, a segélyszervezet adománygyűjtésekért felelős kommunikációs igazgatóját, aki kiemelte: széles társadalmi bázissal bíró, egyházi hátterű szervezetként fontosnak tartják, hogy biztonságos adományozási csatornát kínáljanak mindazoknak, akik segíteni szeretnének.
A gótikus székesegyházban hétfőn, a kora esti órákban csaptak fel a lángok, leégett a tetőszerkezet, leomlott a kúp alakú huszártorony. A Párizs szívében, az Ile de la Citén található épület az egyik legnagyobb francia turistalátványosság, milliók keresik fel évente.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Felszólította Kubát az amerikai elnök
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően
Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
