Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2017. Október 18. 08:08, szerda | Belföld
Forrás: mti

Bedrogozva, ittasan egy vascsővel verték halálra a zsámboki idős asszonyt

Bedrogozva, ittasan egy vascsővel verték halálra a zsámboki idős asszonyt

A Pest Megyei Főügyészség indítványt tett annak a férfinak - és fiatalkorú társának - az előzetes letartóztatására, aki vascsővel vert halálra egy magatehetetlen idős asszonyt a Pest megyei Zsámbokon

- közölte az MTI-vel Szabó Ferenc főügyész. A police.hu tájékoztatása szerint a Budakörnyéki Járásbíróság még aznap, kedden elrendelte a 24 éves encsi férfi és a hernádnémeti fiatalkorú fiú előzetes letartóztatását, így már mindketten rács mögött vannak.

A főügyész közleménye szerint a 88 éves asszony Zsámbokon élt és rendszeres ápolásra szorult. A szomszédban élő családja gondozta, de éjszaka az idős asszony egyedül tartózkodott a házában.

A gyanúsítottként elfogott két férfi vendégmunkásként lakott Zsámbokon egy családi házban, ahol október 14-én az esti órákban az egyik férfi a szállásukon pálinkát, bort, sört, és kábító hatású anyagot fogyasztott és másnapra, október 15-ére virradóan elindult a faluba, eközben egy ablakon keresztül bemászott az idős nő házába.

A közlemény szerint a férfi az ágyban fekvő asszonyt egy vascsővel olyan súlyosan bántalmazta, hogy a nő a helyszínen életét vesztette. A kora reggeli órákban a férfi elmondta munkatársának, egy fiatal férfinak a történteket, hogy megölt egy nőt, aki a szennyezett ruhát és cipőt a kályhában el akarta égetni, de mivel nem volt nála tűzgyújtó eszköz, nem tudta megsemmisíteni a bizonyítékokat.

A főügyész közlése szerint a nyereségvágyból, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsított férfi esetében tartani lehetett attól, hogy megszökik. Az ő és az emberöléssel kapcsolatban elkövetett bűnpártolás bűntettével gyanúsított társa esetében is fennállt annak a veszélye, hogy újabb bűncselekmént követnének el. Ezért a Pest Megyei Főügyészség mindkét gyanúsított előzetes letartóztatására tett indítványt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul

2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld

A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot

A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.

2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld

Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.