Hírek
2017. Január 25. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Brexit miatt az Egyesült Királyság elveszítheti az uniós szabad légi piacot
Európa legnagyobb diszkont légitársasága, a Ryanair attól tart, hogy a Brexit miatt két éven belül az Egyesült Királyság elveszítheti a hozzáférést az uniós közös légipiachoz, amit a Nyitott Égbolt megállapodás biztosít.
Michale O'Leary vezérigazgató a Reuters hírügynökség szerint sajtótájékoztatón azt mondta, a megállapodás biztosította rugalmasságnak kiemelt szerepe volt abban, hogy a Ryanair 2016-ra az utasforgalmat nézve Európa legnagyobb légitársaságává vált.
A vezérigazgató szerint a Nyitott Égbolt megállapodásban maradáshoz az Egyesült Királyságnak el kellene fogadnia az emberek szabad mozgásának elvét, vagy minden tagországgal külön megállapodásokat kellene kötnie, ami szerinte nem valószínű, így minden bizonnyal kiesnek a megállapodásból.
A Ryanair ezért kapacitásait inkább a többi uniós piacra fordítja, de a vezérigazgató megjegyezte, hogy a tavalyi 120 milliós utasforgalom harmada az unió és az Egyesült Királyság között bonyolódott le.
Korábban a Ryanair arról is tájékoztatott, hogy a Brexit miatt kivonulhat a brit belföldi piacról, mivel ír cégként brit üzemelési engedélyre (AOC) lenne szüksége ezen járatok üzemeltetéséhez. Mivel teljes utasforgalma nagyjából 1,5 százalékát adja a brit belföldi piac, a Ryanair - mint közölte - nem fog kapkodni az engedély mihamarabbi megszerzése után.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 11. 10:21, szombat | Külföld
Zelenszkij: Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld
Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt
Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.
