Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2018. Június 08. 12:47, péntek | Belföld
Forrás: mti

Brit embercsempész ellen emeltek vádat Szegeden

Brit embercsempész ellen emeltek vádat Szegeden

Vádat emelt az ügyészség azzal az iraki származású brit állampolgárságú férfival szemben, aki egy kocsi szellőzés nélküli rakterébe zsúfolva akart harminc embert a magyar határtól Nyugat-Európába szállítani 2015-ben

- tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség helyettes szóvivője pénteken az MTI-t.
Serfőző Katalin közölte, az előzetes letartóztatásban lévő férfit több személynek segítséget nyújtva, vagyoni haszonszerzés végett, a csempészett személyek sanyargatásával elkövetett embercsempészés bűntettével vádolják.

A vádirat szerint a férfi Budapesten vásárolt gépkocsit, hogy azzal migránsokat pénz ellenében a szerb-magyar határ közeléből Nyugat-Európába szállítson. 2015. augusztus 22-én Ásotthalom közelében vette fel egy mások által a szerb-magyar zöldhatáron átkísért harmincfős csoport tagjait. A gépkocsi rakterében érdemi szellőzés nem volt, kevés légcsere mellett a sötét, meleg, fülledt raktérbe bezsúfolt migránsoknak a mintegy fél óráig tartó szállítás fokozott testi és lelki gyötrelmet okozott.

A rendőrök felfigyeltek a túlterhelt járműre, igazoltatni akarták, de a vádlott elhajtott. Menekülés közben több alkalommal átment a szembe sávba, kanyarodás közben majdnem felborult. A vádlott Bordány mellett kiugrott a kocsiból és elmenekült. A férfit sikerült azonosítani, a holland hatóságok 2017 júliusában fogták el - tudatta az ügyész.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld

Orbán Viktort dicsérte Donald Trump

Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.

2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke

Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.