Városlista
2025. május 8, csütörtök - Mihály

Hírek

2012. November 19. 11:16, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

CÖF:a „Bajnai-Gyurcsány szövetség” hagyjon fel a békemenet támadásával!

CÖF:a „Bajnai-Gyurcsány szövetség” hagyjon fel a békemenet támadásával!

A Civil Összefogás Fórum (CÖF) arra szólítja fel a "Bajnai-Gyurcsány szövetséget", hogy hagyjon fel a Békemenet támadásával és számoljon el múltbeli tetteivel - közölte a CÖF hétfőn, jelezve azt is, hogy folytatják emlékeztető kampányukat, amellyel a két korábbi miniszterelnök vezette kormányok negatív döntéseire kívánják felhívni az emberek figyelmét.

Szigetvári Viktor, a Haza és Haladás Egyesület alelnöke vasárnapi közleményében írt arról, hogy szerinte a kormánypártok állnak a CÖF akciója mögött, amely - mint fogalmazott - egy nagyszabású lejárató kampány Bajnai Gordon volt miniszterelnök ellen, és amelyet közpénzből finanszíroznak.
A békemenetet szervező Civil Összefogás Fórum erre reagálva hétfőn azt közölte az MTI-vel: visszautasítják a "Bajnai-Gyurcsány szövetség újabb hazugságait" és ahogy eddig, úgy a jövőben is eleget tesznek a civil szervezetekre vonatkozó törvényi kötelezettségeknek.
A CÖF - írták - elfogadhatatlannak tartja, hogy épp azok akarják elszámoltatni, akik mind a mai napig nem számoltak el a magyar emberek felé és nem néztek szembe "szégyenletes" politikai múltjukkal. Ezért "a civil társadalom képviselőjeként" arra szólítják fel a "Gyurcsány-Bajnai szövetséget", hogy számoljon el múltbeli tetteivel és hagyjon fel a sokszázezer civil alkotta békemenet támadásával.
A CÖF közleményében azt is hangsúlyozza: kampányukat minden eddiginél időszerűbbnek érzik és folytatják annak érdekében, hogy Magyarország ne lehessen többé következmények nélküli ország.
Csizmadia László, a CÖF szóvivője november 8-án közölte, hogy emlékeztető kampányt indítanak a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány és a hozzá csatlakozó civil szervezetek, amely a Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon vezette korábbi kormányok negatív döntéseire kívánják felhívni az emberek figyelmét.

Címkék: Belpolitika

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot a nemzetgazdasági miniszter

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot kedden Budapesten az Országgyűlésnek. A javaslatot Kövér László, az Országgyűlés elnöke vette át.

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján Magyarországon az üzemanyagárak áprilisban is érdemben kedvezőbbek maradtak a szomszédos országok átlagánál

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

Árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra

A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az előterjesztést, amely árréskorlátozást vezetne be a háztartási cikkeket árusító boltokban május közepétől szeptember elejéig