Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2017. Május 17. 07:35, szerda | Életmód
Forrás: mti

Csak a gyerekek negyede van beoltva a rotavírus ellen

Csak a gyerekek negyede van beoltva a rotavírus ellen

Habár az elmúlt években nőtt a rotavírus elleni \"átoltottság\" Magyarországon, még mindig csak a gyerekek negyede van beoltva ellene - mondta a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke szerdán az M1 aktuális csatornán.

Póta György elmondta, a betegség lázzal, hányással, hasmenéssel, görcsös hasfájással jár, folyadékvesztést okoz, ami miatt felborul a szervezet kémiai egyensúlya, ez pedig súlyos szövődményekkel járhat.

Évente hétezren kerülnek kórházba a rotavírus miatt, de ennél jóval magasabb, akár nyolc-tízszeres azok száma, akik megfertőződnek vele - tette hozzá az orvos.

Póta György felhívta a figyelmet arra is, hogy a vírus a gyerekek környezetében lévő felnőttekre, különösen az idősekre és a krónikus betegekre is veszélyes lehet.

A szúrás nélkül, szájon át adható rotavírus elleni oltás már 6 hetes kortól alkalmazható, és a kétadagos oltási sorral 12 hetes korra kialakítható a védelem. Fontos azonban, hogy a baba 24 hetes kora előtt kapja meg mindkét adag vakcinát, a háromadagos vakcinával legkésőbb a baba 32 hetes koráig be kell fejezni az oltási sorozatot.

Címkék: gyerek, oltás, rotavírus

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 26. 17:00, kedd | Életmód

Magyar-török hadifesztivál Tatán

2026. Május 26. 14:00, kedd | Életmód

A Szegedi Szabadtéri Játékokon ad filmzenekoncertet a Budafoki Dohnányi Zenekar

A Szegedi Szabadtéri Játékokon ad filmzenekoncertet Guido Mancusi oszták-olasz zeneszerző vezényletével a Budafoki Dohnányi Zenekar július 24-én - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.

2026. Május 24. 14:00, vasárnap | Életmód

Cannes - Román film nyerte az Arany Pálmát, orosz rendezőé a Nagydíj

A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.