Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.

Az ingatlanközvetítő csoport saját adatain alapuló becslése szerint júliusban országosan 9492 adásvétel történt, amely az előző év ugyanezen időszakához képest 17,7 százalékos visszaesést jelent a tranzakciók számában. Az előző hónaphoz képest a szezonalitásnak megfelelő, 4,2 százalékos csökkenést mutatnak az adatok.

Az Otthon Start program miatt ugyanakkor már kimutatható a fokozott érdeklődés, 16,6 százalékkal nőtt az értékesítők által szervezett ingatlanbemutatások száma; ez a jelenség a tranzakciók számában a következő hónapokban fog megmutatkozni
- jelezte a Duna House.

Júliusban a cégcsoport nemzetközi pénzügyi márkája, a Credipass magyarországi adatai alapján 135 milliárd forintos hitelvolumen becsülhető, ami lényegében megegyezik az előző havi becsült értékkel. A júliusi adat az előző év azonos időszakában mért MNB adathoz képest 1 százalékos emelkedést jelent.

Címkék: ingatlan

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.

2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld

Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön

Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.