Hírek
2018. Július 30. 07:38, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: mti archívum
Duplájára nőtt életfogytiglani börtönbüntetésüket töltők száma
Jelenleg 56 olyan elítélt van a magyarországi börtönökben, aki tényleges életfogytiglani büntetését tölti - írta hétfői számában a Magyar Hírlap.
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának (BVOP) adatai szerint az elmúlt hat évben több mint duplájára nőtt a kiszabható legsúlyosabb büntetésre ítéltek száma. Az életfogytiglani büntetés bevezetésének első évében, 1999-ben még csak egy ilyen elítélt volt Magyarországon, 2005-ben tíz, 2012-ben huszonöt, 2014-ben pedig már negyvenkilenc.
A lap emlékeztet: júniusban az Európa Tanács felszólította Magyarországot, hogy vizsgálja felül a tényleges életfogytig tartó börtönbüntetésre vonatkozó szabályozását az európai emberi jogi egyezményben foglaltak megfelelő végrehajtása érdekében.
Ezzel kapcsolatban az Igazságügyi Minisztérium a lappal azt közölte, hogy zajlik a tárca és a kormány álláspontjának kialakítása.
A Magyar Hírlap szerint egyelőre nem tudni, változik-e a vonatkozó hazai szabályozás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
