Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2011. Augusztus 04. 07:41, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Egy hacker mindfelett?

Egy hacker mindfelett?

Egyetlen állam hackerei követhették el az utóbbi öt év kibertámadásainak túlnyomó részét.

Melyek egyaránt sújtották az Egyesült Államok, Dél-Korea vagy az ENSZ hálózatait – állítja szerdai jelentésében a McAfee számítógép-biztonsági cég. A jelentés ugyanakkor nem nevezi meg az érintett országot.


A McAfee 14 oldalas összefoglalójában felidézte az elmúlt években regisztrált legkomolyabb hackertámadásokat – a vizsgált időszakban összesen 72 kormány, nemzetközi szervezet és cég rendszereit törték fel az ismeretlen támadók. Meghekkelték például az Egyesült Államok, Tajvan, India, Dél-Korea, Vietnam és Kanada kormánya, a Délkelet-ázsiai Országok Szövetsége (ASEAN) oldalait éppúgy, mint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (IOC) és a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség hálózatát. Az ENSZ-t 2008-ban érte sikeres támadás, s a hackerek által nyitott rés ráadásul ez esetben két évig észrevétlen is maradt – ennyi időn keresztül juthattak belső információkhoz a genfi titkárság ügyeiről.

A biztonságtechnikai cég egyetlen országot sejt a támadások mögött, melyet azonban nem nevez meg – más szakértők azonban nevesítik is az államot: Jim Lewis szerint Kínáról van szó, hiszen a megszerzett adatok számukra különösen értékesek lehetnek. Lewis gyanúsnak tartja azt is, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság oldalát például közvetlenül a 2008-as pekingi olimpiai játékok előtt törték fel -olvasható az InfoRádió honlapján.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: hacker

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.

2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld

Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön

Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.