Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2017. Április 14. 14:04, péntek | Életmód
Forrás: mti

Egyre inkább megfigyelik majd az online tevékenységeinket

Egyre inkább megfigyelik majd az online tevékenységeinket

Egyre nagyobb lesz a jövőben a hangsúly az emberek internetes tevékenységének megfigyelésén - mondta Keleti Artur jövőkutató pénteken az M1 aktuális csatornán.

A kutató szerint az elektronikus eszközök és a közösségi oldalak már most is megfigyelik a felhasználók szokásait, ez pedig a jövőben automatikus profilozássá válik majd.

Hozzátette, hogy jelenleg a kiberbiztonság területén az egyik legnehezebb kérdés, minden kétséget kizáróan azonosítani egy támadás után a hekkereket és céljukat. Ebben segíthetnek a modern eszközök és programok, amelyek a róluk is adatokat gyűjtenek - mondta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 16:00, vasárnap | Életmód

A XIV. Leó pápa vezette békevirrasztáson a kontinensek képviselői békefényt gyújtanak meg

Afrika, Amerika, Európa és Óceánia hívei Szent Ferenc békelámpása lángjával gyújtanak fényt azon az imavirrasztáson, amelyet XIV. Leó pápa vezet a Szent Péter-bazilikában szombaton hat órától.

2026. Április 12. 14:00, vasárnap | Életmód

Sikerrel visszaérkezett a Földre a NASA Holdat megkerülő űrkabinja, az Orion

Sikerrel visszaérkezett a Földre az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Holdat megkerülő űrkabinja, az Orion, négy tagú legénységgel a fedélzetén pénteken.

2026. Április 12. 08:12, vasárnap | Életmód

Csaknem háromszázezren látták eddig a Magyar menyegzőt

Összesen csaknem háromszázezer nézőt vonzott eddig a Káel Csaba Magyar menyegző című filmje, amelyet Magyarországon több mint kétszázezren, a határon túl pedig kilencvenezren láttak eddig.

2026. Április 11. 13:00, szombat | Életmód

A Heim Pál gyermekkórház 250 millió forintot kap zajszigetelésre a Budapest Airporttól

Kétszázötven millió forintot adományozott a Budapest Airport (BA) a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetnek, a támogatással a repülőgépek okozta zajhatások mérsékléséhez kívánnak hozzájárulni.