Hírek
2018. Október 07. 16:46, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egyre népszerűbb a babakötvény
Egyre többen nyitnak a \"babakötvény\" vásárlásához szükséges Start betétszámlát a gyermekük részére - közölte a Magyar Államkincstár pénzforgalmi elnökhelyettese az M1 aktuális csatorna szombati műsorában.
Borbély László András hangsúlyozta: 2013 óta bővül nagy mértékben, évente 20-25 ezerrel a számlanyitások száma, így már 159 ezer számlát tartanak nyilván.
Az ütemre jellemző, hogy míg a múlt év végén 38 milliárd forint volt a 2006 óta nyitható Start számlákon tartott pénz, az idén már szeptemberben meghaladta az összeg a 48,5 milliárd forintot.
Ebben a helyzetben azzal számolnak, hogy az év végére a betétállomány meghaladja az 50 milliárd forintot - mondta az elnökhelyettes.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
