Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2018. Március 04. 18:52, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Egyre többen járnak moziba

Egyre többen járnak moziba

A filmvetítések száma is megugrott Magyarországon – nyilatkozta az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára vasárnap az MTI-nek.

Hozzátéve: a 2010 előtti, hosszú évekig tartó vegetálás után végre újra fellendült a magyar moziélet.

Rétvári Bence kifejtette: míg 2014-ben 9,8 millió mozijegyet váltottak, ez azóta 14,3 millióra emelkedett, ami 46 százalékos növekedést jelent. Emelkedett az előadások száma is: míg 2014-ben 416 ezer vetítés volt, ez a szám 4 év alatt húsz százalékkal 491 ezerre nőtt. Az elmúlt években a magyar filmgyártás is erősödött. Egyre több magyar filmet láthatunk a mozikban, és egyre több nemzetközi elismerést is kapnak.
Az államtitkár értékelése szerint a kínálat erősödése és a családok anyagi helyzetének javulása is segítette a pozitív folyamatokat. A béremelések, az adócsökkentések, az új munkahelyek és a csökkenő rezsikiadások egyaránt hozzájárultak a kulturális és szabadidős kiadások fedezetének megteremtéséhez. Több jut a családra, több jut szórakozásra is – tette hozzá.

Rétári Bence szerint „biztosabb lábakon állnak” ma már az art mozik is. A kormány 2017-ben csaknem hetvenmillió forinttal támogatta az art mozik és art besorolású filmek forgalmazását. Az art mozik tavalyi szakmai tevékenységét 38 millió forinttal, az art besorolású filmalkotások tavalyi forgalmazását pedig 31,8 millió forinttal segítették. A támogatásból 28 mozi fenntartója és 35 film forgalmazója részesült – sorolta az államtitkár.

Címkék: film, mozi

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.