Városlista
2026. május 28, csütörtök - Emil, Csanád

Hírek

2021. Augusztus 18. 16:10, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elindult a regisztráció a kistelepülési rendezvények támogatásáért

Elindult a regisztráció a kistelepülési rendezvények támogatásáért

Augusztus 18-tól adhatják le igénylésüket azok a kistelepülési önkormányzatok, amelyek támogatást szeretnének kapni rendezvényeik megvalósításához

- közölte a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos szerdán az MTI-vel.

Gyopáros Alpár a közleményben emlékeztetett: a közösségi és a kulturális élet újraindításáért a kormány a Magyar Falu Programban forrást biztosít minden, a Belügyminisztérium 2021. január 1-jei nyilvántartása szerint ötezernél kevesebb állandó lakosú településnek önkormányzati rendezvények szervezéséhez.

A támogatás a regisztráló összes kezdeményezett kistelepülés számára rendelkezésre áll. Minden résztvevő csak egy igényt nyújthat be, amelyben több programot is megjelölhet, maximálisan bruttó egymillió forint erejéig - ismertette, hozzátéve: az összegből a 2021. június 14. óta engedélyezett falunapok rendezési költsége is elszámolható lesz.

Azt írta: a regisztráció benyújtására elektronikusan, a Nemzeti Művelődési Intézet JógyakorlatON nevű portálján keresztül, augusztus 30-áig van lehetőségük az érintett önkormányzatoknak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.