Városlista
2023. november 30, csütörtök - András, Andor

Hírek

2021. Február 23. 08:00, kedd | Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítélték a feleségét bántalmazó, zaklató férjet

Elítélték a feleségét bántalmazó, zaklató férjet

Négy év börtönre ítélt a Budapest Környéki Törvényszék - hétfőn kihirdetett, elsőfokú, nem jogerős ítéletében - emberölés kísérlete, zaklatás és más bűncselekmények miatt egy férfit, aki bántalmazta feleségét

- olvasható a törvényszék honlapján. Az eljárás adatai szerint a vádlott és a sértett 1996 óta élt házasságban, ám kapcsolatuk 2000 körül megromlott, a nő 2018-ban elhatározta, hogy elválik. Ezt közölte a férfival, aki azonban nem vette komolyan. A feleség 2019 januárjában a válás miatt ügyvédhez fordult, a férj viszont féltékenykedni kezdett. Egyre agresszívebben faggatta feltételezett viszonyáról a nőt, egy alkalommal fojtogatta, amitől a nő elájult, nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett és közvetetten életveszélyes állapotba került.

A bántalmazást követően a férfi elköltözött feleségétől, de hónapokon át próbált vele kapcsolatba kerülni, visszaköltözni, a nő ismerőseinek a nőt megszégyenítő üzeneteket küldött, többüket azzal gyanúsított meg, hogy viszonyt folytattak a feleségével, 2019 februárjában pedig a férfi egy internetes közösségi portálon keresztül szexuális tartalmú fényképeket küldött a nőt foglalkoztató cég profiljára, amivel jelentős érdeksérelmet okozott a nőnek.

Mindezek alapján a törvényszék kedden kihirdetett elsőfokú ítéletében a vádlottat emberölés kísérlete, zaklatás, garázdaság és személyes adattal visszaélés miatt mondta ki bűnösnek, és 4 év börtönnel, illetve 5 év közügyektől eltiltással sújtotta. Az ügyész súlyosításért, a vádlott felmentésért fellebbezett, így döntés nem jogerős - tudatta a törvényszék.

Ezek érdekelhetnek még

2023. November 29. 17:27, szerda | Kék hírek

Elítélték a tanárt, aki kiskorúval folytatott szerelmi viszonyt

Nem jogerősen tíz hónap, két évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Püspökladányi Járásbíróság azt a tanárt, aki iskolája kiskorú diákjával folytatott szerelmi viszonyt

2023. November 24. 10:15, péntek | Kék hírek

Másfél év alatt 171 millió forintot szerzett idős áldozatától a csaló

Különösen nagy kárt okozó csalás, sikkasztás és gondozási kötelezettség elmulasztásának bűntette miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség egy idős, beteg embert kihasználó 52 éves férfi ellen.

2023. November 24. 06:00, péntek | Kék hírek

Tényleges életfogytiglanra ítélték az apát, aki álmukban végzett lányaival Aszódon

Tényleges életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte elsőfokon a Budapest Környéki Törvényszék a férfit, aki a hozzá kapcsolattartásra érkező két lányát álmukban megölte Aszódon - közölte a bíróság az MTI-vel csütörtökön.

2023. November 22. 12:20, szerda | Kék hírek

Vesztegetéssel vádoltak meg egy orvost pénzért felírt gyógyszerek miatt

Egy orvos, az asszisztense és két beteg ellen emeltek vádat pénzért felírt erős nyugtatók, illetve hálapénz miatt - tudatta a Pest Vármegyei Főügyészség közleményben szerdán az MTI-vel.