Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2015. Október 25. 09:01, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Energiafelhasználást optimalizáló rendszert fejlesztett egy magyar cég

Energiafelhasználást optimalizáló rendszert fejlesztett egy magyar cég

Energiafelhasználást optimalizáló rendszert fejlesztett ki nagyfogyasztók részére a magyar Opticon Telekommunikációs Hálózati Szolgáltató Kft., amelyhez mintegy 350 millió forint uniós támogatást kapott

- közölte a cég az MTI-vel. A társaság tájékoztatása szerint a Smart Metering Network technológia például egy egyetem - amely szemináriumi és előadótermeket, valamint laboratóriumot egyaránt üzemeltet - számára mutatja, hol, mekkora a fogyasztás, mikor érdemes egy tanórát a nagy- vagy a kiselőadóban meghirdetni. Ezzel egy több fogyasztási ponttal rendelkező intézmény energiafelhasználása testre szabható.

A szeptember 30-án befejezett projekt eredményeként megvalósult rendszert elsősorban Magyarországon, nagyfogyasztók - intézmények, termelő vállalatok - részére értékesíti majd a cég, az ebből származó árbevétel-növekedés a fenntartási időszak első két teljes gazdálkodási évében elérheti a 3 százalékot - nyilatkozta a társaság az MTI kérdésére.

Az Opticon beszámolt arról is, hogy jelenleg a kecskeméti kórházban, a kecskeméti önkormányzat egyik épületében és a nyugdíjfolyósító épületében már tesztjelleggel működik a rendszer. A rendszer alkalmazása energiamegtakarítást eredményezhet, de erről konkrét adatokkal egyelőre nem tudott szolgálni a vállalat.

Sikeres magyar terjeszkedés esetén közép-európai nagyfogyasztókat is megcéloz a társaság, mivel a kidolgozott rendszer és alkalmazási módszertan a hagyományos energiafogyasztás-mérési technológiáktól és eszközöktől független megoldás és európai szabványkörnyezetben minimális testre szabással bárhol felhasználható, értékesíthető.

Címkék: energia, fejlesztés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld

Orbán Viktort dicsérte Donald Trump

Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.

2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke

Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.