Hírek
2019. Július 27. 14:13, szombat |
Belföld
Forrás: MTI/Fotó: MTI/Illyés Tibor
Évente több mint kétezer bomba-bejelentés érkezik
Évente országszerte 2000-2500 valós bejelentést kapnak a honvédség tűzszerészei - mondta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az M1 péntek esti műsorában.
Gajdos Milán hozzátette: ha bárki feltételezett robbanótestet talál, a rendőröket kell értesítenie, ők szólnak a katonáknak.
A hadnagyot annak kapcsán kérdezték, hogy a Városliget Ajtósi Dürer sor és Dózsa György út kereszteződéséhez közel eső részénél egy zárt építkezésen egy második világháborús, szovjet gyártmányú, 100 kilogramm tömegű rombolóbombát találtak a héten. A robbanószerkezetet péntek délelőtt a Magyar Honvédség 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred szakemberei emelték ki.
Gajdos Milán elmondta, a második világháborúban bevetett bombák az évtizedek alatt veszélyesebbé válhattak. A pénteki művelet idejére több mint 3500 embert kellett kitelepíteni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 28. 07:29, péntek | Belföld
Magyarország újabb négymilliárd forintos mezőgazdasági támogatási programot indít Bosznia-Hercegovinában
2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása
Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
