Hírek
2012. Április 23. 07:11, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Ezért pusztulhatnak tömegesen
Morbillivírus okozhatja a gyanú szerint a delfinek február óta észlelt tömeges pusztulását Peru partjainál, ahol újabb példányok tetemei sodródtak partra.
A dél-amerikai ország amerikai segítséggel dolgozó kutatói a napokban szolgálhatnak pontos válasszal a delfinek vesztére. Eddig csaknem kilencszáz delfin döglött meg Peru északnyugati partjainál, Limától csaknem hétszáz kilométerre. A tetemek nyolcvan százaléka már erősen oszlásnak indult, ami megnehezíti a laboratóriumi vizsgálatokat – idézte Gabriel Quijandría Acosta környezetvédelmi miniszterhelyettest az Andina hírügynökség.
Bár hivatalos eredmények csak napok múlva állnak majd rendelkezésre, a gyanú szerint morbillivírus okozhatja a delfinek pusztulását. A vírusok e nemzetsége veszettséget és ahhoz hasonló betegségeket vált ki az állatoknál.
Masszív vírusmegbetegedéseket Peru mellett Mexikóban és az Egyesült Államokban is feljegyeztek – közölte a miniszterhelyettes, kizárva a pusztulás okai közül a halászatot, a mérgezést és azt is, hogy földrengés következményei végeztek volna az állatokkal.
A tengeri emlősök pusztulását korábban az olajcégek által alkalmazott szonárral is összefüggésbe hozták. Az elpusztult állatok 80 százaléka közönséges delfin, a többi Burmeister-disznódelfin.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
