Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2013. December 18. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Fidelitas: megdöbbentő, hogy a Gyermekrák Alapítvány elnök egy gyermekmentővel közlekedik

Fidelitas: megdöbbentő, hogy a Gyermekrák Alapítvány elnök egy gyermekmentővel közlekedik

A Fidelitas "megdöbbenéssel értesült" arról, hogy a Gyermekrák Alapítvány elnöke, Balogh István egy gyermekmentő feliratú kisbusszal "rendszeresen furikázik budai luxusvillája és a belváros között".

A nagyobbik kormánypárt ifjúsági tagozata úgy fogalmaz: "ennél már nincs lejjebb". Közleményükben hozzáteszik: egyre többször derül ki, hogy "szánalmas ügyeskedők egy karitatív ügy mögé bújva verik át a jóhiszemű adakozókat".
Szerintük ezek az esetek alkalmasak arra, hogy az emberek jó ügyekbe vetett hitét megmérgezzék, valamint a tisztességesen gazdálkodó alapítványok támogatóit is elriasszák. A Fidelitas épp ezért felhívja a kormányt, hogy a leghatározottabban lépjen fel az "alapítványmaffia" felszámolása érdekében: minden lehetséges eszközzel, így még szigorúbb ellenőrzésekkel kell biztosítani, hogy a karitatív célokra szánt támogatásokat rendeltetésüknek megfelelően használják.
Az index.hu hírportál kedden reggel közölte: "mentős körökben jó ideje terjed a pletyka", hogy a Gyermekrák Alapítvány „Gyermekmentő” feliratú Mercedesével reggelente maga Balogh István, az alapítvány elnöke furikázik otthona és a belváros között. A portál többször is a tanúja volt, hogy Balogh István az adományokból vásárolt, személyautós kivitelű betegszállítóval teszi meg a távot budaligeti villája és az alapítvány VIII. kerületi, Rákóczi téri irodája között. A portál kérdésére az alapítvány elnöke elmondta, hogy a betegszállítót néha "közérdekű ügyintézésre” is igénybe veszik, de magáncélra soha nem használják.

Címkék: Pártok-Fidesz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.