Városlista
2025. június 28, szombat - Levente, Irén

Hírek

2013. Április 04. 13:08, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Fidesz: Bajnai bankadójavaslata százmilliárdot venne ki a büdzséből

Fidesz: Bajnai bankadójavaslata százmilliárdot venne ki a büdzséből

A Fidesz szerint százmilliárd forintot venne ki a költségvetésből Bajnai Gordon volt miniszterelnöknek az az elképzelése, amely szerint a bankadó mértékét az európai átlagszintre mérsékelné.

Az Együtt 2014-Párbeszéd Magyarországért választási szövetség vezetője, Bajnai Gordon az osztrák Der Standard című liberális napilap internetes oldalán hétfőn megjelent interjúban jelentette ki egyebek mellett azt, hogy "nem akarom alapvetően megszüntetni a bankadót, de azt az európai átlagos szintre akarom visszavezetni".
Erre reagálva Zsigó Róbert fideszes országgyűlési képviselő csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy Bajnai Gordon ezzel százmilliárd forintot venne ki a költségvetésből.
A kormánypárti politikus hangsúlyozta: a magyar büdzsében a bankadóból befolyó bevétel nagyon fontos a stabilitás érdekében. Felidézte, míg 2010 előtt "nevetségesen alacsony összeget", 13 milliárd forintot fizettek be a pénzintézetek a költségvetésbe, addig tavaly ez 187 milliárd volt, az idén pedig a tervek szerint 144 milliárd forint lesz.
"Ugyan miből finanszírozná, miből pótolná ezt a százmilliárd forintot Bajnai Gordon, amelyet a bankoknak elengedne gyakorlatilag?" - tette fel a kérdést Zsigó Róbert.
Véleménye szerint félő, hogy ha a volt kormányfő lehetőséget kapna, ugyanaz történne, mint 2010 előtt, vagyis ennek árát "megint a magyar családokkal fizettetnék meg", csökkenne a gyes, nőnének a középosztály járulékterhei, és veszélybe kerülne a családi adókedvezmény.
A fideszes képviselő felháborítónak nevezte, hogy "Bajnai Gordon újra a bankok oldalára áll".

Címkék: Pártok-Fidesz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban

A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre

2025. Június 28. 08:38, szombat | Belföld

E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái

Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.

2025. Június 28. 08:32, szombat | Belföld

Másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől

Másodfokú hőségriasztást rendel el a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos Magyarország teljes területére hétfő 0 órától július 4., péntek 24 óráig

2025. Június 28. 08:30, szombat | Belföld

Orbán szerint a Vokssal megállították Ukrajna uniós csatlakozását

A Voks 2025 több mint 2 millió szavazatával megállítottuk Ukrajna európai uniós csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.