Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2024. Szeptember 14. 08:46, szombat | Életmód
Forrás: MTI

Főleg az ország nyugati felén okoz gondot a viharos szél

Főleg az ország nyugati felén okoz gondot a viharos szél

Főleg az ország nyugati felén okoz gondot a viharos szél, a legtöbbször Győr-Moson-Sopron, Vas és Veszprém vármegyében hívták a tűzoltókat pénteken viharkárok miatt - közölte a katasztrófavédelem az MTI-vel.

A legtöbben útra dőlt fák, leszakadt ágak, megbontott tetők miatt telefonáltak a katasztrófavédelem műveletirányítási ügyeleteire.

A hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltók több mint száz helyszínen avatkoztak be.

Fertőszentmiklós közelében egy tizenöt méteres fa dőlt a 85-ös főútra, elfoglalva a fél útpályát. Mosonmagyaróváron és Sopronban parkoló autóra dőlt egy-egy fa, Beleden pedig megtelt egy utcai vízgyűjtő, ahonnan a csapadék egy családi ház udvarába folyt - áll a közleményben.

Címkék: időjárás, szél

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 16:00, vasárnap | Életmód

A XIV. Leó pápa vezette békevirrasztáson a kontinensek képviselői békefényt gyújtanak meg

Afrika, Amerika, Európa és Óceánia hívei Szent Ferenc békelámpása lángjával gyújtanak fényt azon az imavirrasztáson, amelyet XIV. Leó pápa vezet a Szent Péter-bazilikában szombaton hat órától.

2026. Április 12. 14:00, vasárnap | Életmód

Sikerrel visszaérkezett a Földre a NASA Holdat megkerülő űrkabinja, az Orion

Sikerrel visszaérkezett a Földre az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Holdat megkerülő űrkabinja, az Orion, négy tagú legénységgel a fedélzetén pénteken.

2026. Április 12. 08:12, vasárnap | Életmód

Csaknem háromszázezren látták eddig a Magyar menyegzőt

Összesen csaknem háromszázezer nézőt vonzott eddig a Káel Csaba Magyar menyegző című filmje, amelyet Magyarországon több mint kétszázezren, a határon túl pedig kilencvenezren láttak eddig.

2026. Április 11. 13:00, szombat | Életmód

A Heim Pál gyermekkórház 250 millió forintot kap zajszigetelésre a Budapest Airporttól

Kétszázötven millió forintot adományozott a Budapest Airport (BA) a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetnek, a támogatással a repülőgépek okozta zajhatások mérsékléséhez kívánnak hozzájárulni.