Városlista
2025. augusztus 19, kedd - Huba

Hírek

2013. Február 11. 12:48, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Hallgatói tiltakozás - Megszakítottak több órát az ELTE bölcsészkarán

Hallgatói tiltakozás - Megszakítottak több órát az ELTE bölcsészkarán

Az egyetemet érintő pénzelvonás miatt az ELTE Múzeum körúti épületében mintegy negyven hallgató leállította az oktatást több teremben - jelentette az MTI tudósítója a helyszínről hétfőn.

A hallgatók azt kérték az előadásokon résztvevő diákoktól, hogy vegyenek részt egy fórumon. A tiltakozó hallgatók szerint a bölcsészkartól jelentős összeget vontak el, és ez veszélyezteti működését. A fórum szervezésében a Hallgatói Hálózat is részt vesz.
A hamarosan kezdődő fórum dönt majd arról, hogyan folytatódik az egyetemisták akciója. A diákok délután a Deák térre szerveztek tüntetést.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval

Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal