Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2019. Január 30. 09:59, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hamis autódiagnosztikai szoftvereket foglaltak le a pénzügyőrök

Hamis autódiagnosztikai szoftvereket foglaltak le a pénzügyőrök

Hamis autódiagnosztikai szoftvereket foglaltak le a pénzügyőrök az ország szinte minden megyéjében tartott akció során - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-t.

Barnáné Horváth Melinda, a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense közölte, egy dél-alföldi férfi bárki által hozzáférhető, internetes hirdetésekben árulta eszközeit, szoftvereit.

A nála tartott házkutatáson a pénzügyi nyomozók laptopon, külső winchestereken, pendrive-kon, dvd-ken is találtak hamis autódiagnosztikai szoftvereket. A helyszínen interface-ket, kilométeróra-kalibrálót és AdBlue-emulátorokat, valamint hatmillió forint készpénzt is lefoglaltak - tudatta az őrnagy.

A férfit szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése bűntett gyanúja miatt őrizetbe vették.

Az országos akcióban nemcsak a hirdetőnél, hanem a vevőknél - autószerelőknél, telephelyeken, magánlakásokon - is kutattak a nyomozók.

A hamis autódiagnosztikai szoftverek a gyártó engedélye nélkül készültek, illegálisan kerültek forgalomba, így a segítségükkel elvégzett módosítások vagy javítások szakszerűsége, pontossága egyáltalán nem garantált, károkat okozhat az autó működésében.

A nyomozók AdBlue-emulátorok értékesítésére és használatára utaló nyomokat is találtak. Ezek a berendezések a közepes és nagy teljesítményű dízeljárművek károsanyag-kibocsátást csökkentő rendszerének megkerülését teszik lehetővé. A szakemberek az ország több pontján ellenőriztek kamionokat az emulátorok használatának gyanúja miatt. Felmerült a környezetkárosítás bűntettének gyanúja, és elrendelték az érintett járművek műszaki vizsgálatát - közölte a sajtóreferens.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.