Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2017. Április 02. 18:23, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Három- és ötéves gyermek halt meg Nagyfügeden - víztározóba estek

Három- és ötéves gyermek halt meg Nagyfügeden -  víztározóba estek

Három- és ötéves kisfiú vesztette életét Nagyfügeden egy tüzivíztározóban, testvérüket, egy kétéves kisfiút kimentettek a vízből - közölte a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.

A tájékoztatás szerint vasárnap koradélután a három testvér egy Nagyfügeden lévő tüzivíztározóban szenvedett balesetet, a vízből kimentett 2 éves kisfiút mentőhelikopterrel kórházba vitték.

Az MTI helyszínről származó információja szerint a tüzivíztározót egy mezőgazdasági vállalkozó terménytárolójához alakították ki a településen.

Tankóné Antal Erika, a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője azt mondta: a tűzoltóknak le kellett szivattyúzniuk a tározó vizét, hogy megtalálják az egyik gyereket.

A rendőrség gondatlanságból elkövetett emberölés gyanúja miatt nyomoz, ismeretlen tettes ellen.

A tragikus balesetről a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság várhatóan hétfőn ismertet részleteket - közölték az MTI-vel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.