Városlista
2025. augusztus 18, hétfő - Ilona

Hírek

2016. Június 07. 07:40, kedd | Belföld
Forrás: mti

Hatodjára módosíthatja az alaptörvényt az Országgyűlés

Hatodjára módosíthatja az alaptörvényt az Országgyűlés

Az Országgyűlés mai ülésén akár húsz előterjesztést is elfogadhat, így például kormánypárti képviselők kezdeményezésére a 2012-ben hatályba lépett alaptörvényt is módosíthatja,

új különleges jogrendként létrehozva a terrorveszélyhelyzetet.

Az ülésnap reggel 9 órakor napirendi előtti felszólalásokkal kezdődik, amit a szavazások követnek.

A képviselők ekkor dönthetnek az alaptörvény hatodik módosításáról szóló kormánypárti javaslatról, amelyre a Fidesz-KDNP indoklása szerint azért van szükség, mert a honvédség csak egy, az alaptörvénybe foglalt, új különleges jogrend esetén válhat bevethetővé terrorveszélyhelyzetben. A parlament kétharmados többségének támogatásához kötött alkotmánymódosítás várhatóan a Jobbik álláspontján múlik majd, mivel a többi ellenzéki párt nem támogatja a módosítást.
A Ház ezzel szemben valószínűsíthetően nagy többséggel fogadja majd el a belügyminiszter azon törvénymódosító csomagját, amely a hatóságok terrorizmus elleni hatékonyabb fellépését célozza.
A jövő évi költségvetésről két lépésben szavaz az Országgyűlés. A mai szavazáson elsőként a nemzetgazdasági miniszter indítványához benyújtott módosító indítványokról döntenek, a zárószavazásra pedig hétfőn kerül sor.
A 2017-es adócsomagról szintén ma határoznak. A kormány ebben a javaslatában kezdeményezi a baromfihús, a tojás és a friss tej áfájának öt százalékra, az internetszolgáltatás és az éttermi étkezés áfájának 18 százalékra mérséklését.

A határozathozatalok végén a nemzetgazdasági miniszter takarékszövetkezetek integrációját érintő törvénymódosítási javaslata kerül terítékre. A tárcavezető indítványa különleges jogrendben történő tárgyalását kérte, így az előterjesztést rögtön az összevont vita után el is fogadhatják a képviselők.

Az ülésnap végén a jövő hétfőn elfogadni tervezett javaslatok bizottsági módosító javaslatairól tárgyalnak a képviselők.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld

Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok

Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.

2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Belföld

Áder János: felül kell emelkedni azon, ami szétválaszt