Városlista
2025. november 28, péntek - Stefánia

Hírek

2018. Február 09. 11:20, péntek | Belföld
Forrás: mti

Házilag átalakított kocsival okozott gázrobbanást a benzinkúton

Házilag átalakított kocsival okozott gázrobbanást a benzinkúton

Vádat emeltek azzal a férfival szemben, aki házilag átalakított járművével gázrobbanást okozott 2015 októberében egy szegedi töltőállomásnál - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség helyettes szóvivője az MTI-t.

Serfőző Katalin közölte, a férfit foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségével vádolják.

A férfi 2015 októberében három gáztartályt szerelt be a járműbe, a meglévő gyáriak mellé, anélkül, hogy a beszerelés elvégzésére képesítése, engedélye lett volna. A vádirat szerint a beszerelés szakszerűtlen volt, a gáztartályok érvényessége lejárt, az átalakítására a vádlott nem kért előzetesen hatósági engedélyt.

A férfi az átalakított kocsival 2015. október 16-án éjszaka földgázt tankolt egy szegedi töltőállomáson. A tankolás közben az egyik illegálisan beszerelt tartályban megnőtt a nyomás, az elrepedt, majd a gépjárműből kiszakadt, és a földgáz magas nyomáson kiáramlott a tankból.

A robbanás miatt egy ember súlyos, a vádlott és egy másik férfi könnyű sérülést szenvedett. A töltőállomásban mintegy 34 millió forintos kár keletkezett - tudatta az ügyész.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása

Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -

2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld

Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak