Hírek
2021. December 27. 18:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Helyenként továbbra is magas a légszennyezettség
Az ország nagy részén kitisztult a levegő, de helyenként továbbra is magas a légszennyezettség a szálló por miatt.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) hétfői adatai alapján Sajószentpéteren és Kazincbarcikán veszélyesnek, Putnokon pedig egészségtelennek minősítették a levegőt. Salgótarjánban és Ajkán kifogásolt a levegőminőség.
Az ország többi - mérőállomással rendelkező - településen elfogadható a levegő minősége.
A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen, veszélyes.
Az NNK korábban arra figyelmeztetett, hogy veszélyes levegőminőség esetén a gyermekek, a várandósok, az idősek, a krónikus légzőszervi, illetve szív- és érrendszeri betegségben szenvedők kerüljék a szabadban tartózkodást. Ezzel együtt megjegyezték, fontos, hogy az ünnepek alatt se feledkezzünk meg a rendszeres, gyors szellőztetésről.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat légszennyezettségi előrejelzésében azt írta: kedden száraz, nyugodt, ugyanakkor túlnyomóan borult idő várható, és ekkor további romlás várható a levegőminőségben. Szerdán viszont újabb csapadék érkezik (vegyes halmazállapottal), és a délnyugatias szél is országosan megélénkül, így a légszennyezettség várhatóan mindenütt javulni fog.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
