Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2016. Július 12. 07:36, kedd | Belföld
Forrás: mti

Illegális bevándorlás - 10 ezren vesznek részt a magyar határ őrzésében

Illegális bevándorlás - 10 ezren vesznek részt a magyar határ őrzésében

Mintegy 10 ezren vesznek részt a magyar határőrizet megerősítésében, a térségbe vezényelt rendőrök és katonák jelentős technikai eszközökkel felszerelve,

nagyfokú hatékonysággal akadályozzák meg az erőszakos, tiltott határátlépéseket - mondta Bakondi György hétfő este az M1 aktuális csatorna műsorában.

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója arról beszélt, jelentős nyomás, "aktív mozgás" van a magyar határon, ennek ellenére illegális módon nem jutnak át.

Emlékeztetett arra, hogy múlt hét keddjétől mélységi határőrizetet vezettek be a magyar hatóságok a szerb és a horvát határ mentén. Azokat a migránsokat, akiket a határtól számított nyolc kilométeres távolságon belül elfognak, visszakísérik a kerítésen található kapukig, és útbaigazítják a legközelebbi tranzitzóna felé.

Tájékoztatása szerint azóta - vasárnap éjfélig - 1900-an kísérelték meg a magyar határ átlépését, közülük 600-an jutottak át, akiket azonban elfogtak és a kerítésen túlra kísértek vissza. 1300 ember átjutását a rendőrség és a honvédség akadályozta meg - tette hozzá.

Utalva arra, hogy - Mariusz Blaszczak lengyel belügyminiszter hétfői közlése szerint - lengyel rendőrök érkeznek a magyar határra, azt mondta: a V4 országok támogatására okkal számíthatnak, és nem csak a határőrizet megerősítésében, de politikai szinten is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.