Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2018. December 23. 11:42, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/FOTÓ: MTI/MTI/KOMKA PÉTER

Javult a levegő minősége

Javult a levegő minősége

Országszerte javult a levegő minősége, de egy településen továbbra is veszélyes, néhány helyen pedig egészségtelen a levegő a magas szállóportartalom miatt.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ vasárnap az MTI-vel azt közölte: Vácott még mindig veszélyes, Egerben, Miskolcon és Putnokon egészségtelen a levegő minősége a kisméretű aeroszol részecskék (PM10) magas koncentrációja miatt. További hat településen - Budapesten, Hernádszurdokon, Kecskeméten, Sajószentpéteren, Salgótarjánban és Szegeden - kifogásolt a levegő minősége.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ továbbra is javasolja, hogy az érintett térségekben a kismamák és a gyermekek, az idősek, az asztmában és egyéb légzőszervi, illetve keringési betegségben szenvedők ne tartózkodjanak a szabadban.

A levegőminőségre vonatkozó pontos adatok megtalálhatók az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat oldalán, a http://www.levegominoseg.hu-n.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.