Hírek
2019. Április 04. 10:55, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Jól tartott a magyar baromfi döntő többsége
A magyar baromfi döntő többsége jól tartott, mert a legtöbb gazda nemcsak az előírásoknak megfelelően, hanem a kötelező tartási feltételeknél jobb körülményeket biztosítva tartja az állatokat
- közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára csütörtökön az M1-en.
Feldman Zsolt azt mondta, az előírásokon túlmutató állatjóléti kötelezettségvállalás azonban többletköltséget jelent a gazdáknak, ezért a kormány támogatással segíti őket.
Idén 13 milliárd forint áll rendelkezésre a baromfi állatjóléti támogatási programra, amelyre a baromfitartók április 15-ig nyújthatják be a kérelmeket – ismertette.
Hozzátette, a támogatást például a jobb minőségű takarmányozásra, a kíméletes állatmozgatásra és szállításra, valamint jobb klimatikus állapotok megteremtésére lehet igénybe venni.
Kitért arra is, Magyarországon jelenleg több mint kétezer vállalkozó foglalkozik baromfi hizlalással, és évente mintegy 130-150 milliárd forint bevétel keletkezik a baromfihús exportjából.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
