Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2019. Július 28. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Kánikulára és zivatarokra is készülni kell

Kánikulára és zivatarokra is készülni kell

Az ország nagy részén hőség lesz, emellett az egész országban zivatarokra, felhőszakadásokra is készülni kell vasárnap.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint vasárnapra az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki zivatarok és a felhőszakadások veszélye miatt.

Azt írták: vasárnap délután ismét több helyen lehetnek zivatarok, amelyeket erős vagy viharos széllökés, jégeső kísérhet. Legjellemzőbb azonban a felhőszakadás lesz, néhol rövid idő alatt 50 milliméternél is több eső eshet.

Emellett a hőség miatt Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint vasárnap hajnalban 16 és 22 fok között alakul a hőmérséklet. Napközben 27-34 fokig melegszik a levegő, az Alföldön lesz a legmelegebb.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.

2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld

Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön

Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.