Hírek
2016. Május 06. 07:58, péntek |
Belföld
Forrás: Lenger Varga Péter
Két halálos vonatgázolás is történt csütörtökön
Halálra gázolt egy személyvonat egy motorost csütörtök délután Szolnok és Tószeg között. Csütörtök este pedig Piliscsaba és Pilisvörösvár között egy gyalogost ütött el a vonat.
A Szolnok és Tószeg közötti balesetben egy sorompó nélküli kereszteződésben vesztette életét a férfi. A hatósági helyszínelés idejére a két állomás között a vágányt lezárták, ezért vonatpótló autóbuszok közlekedtek a vonalon.
A Piliscsaba és Pilisvörösvár közti balesetnél a férfi tiltott helyen próbált átkelni, amikor elütötte a vonat. A helyszínelés idejére a két állomás között a vágányt lezárták, ezen a szakaszon is vonatpótló buszok közlekedtek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
