Városlista
2026. január 13, kedd - Veronika

Hírek

2015. Augusztus 26. 12:53, szerda | Belföld
Forrás: mti

Könnygázt vetettek be a röszkei hangárnál a menekültekkel szemben

Könnygázt vetettek be a röszkei hangárnál a menekültekkel szemben

Dulakodás alakult ki a röszkei táboron belül szerda délelőtt, a rendőrség könnygázt is bevetett a rend helyreállítása érdekében a menekültekkel szemben - jelentette az MTI tudósítója a helyszínről.

Szenti Szabolcs, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta: az elégedetlenség a regisztrációs eljárás lassúsága miatt alakult ki. Hozzátette: sokkal több menekült érkezik most az országba, mint korábban, a regisztrációs eljárás ettől lassult le.
A szóvivő felhívta a figyelmet: a rendőrség uniós kötelezettségének megfelelően hajtja végre a regisztrációt.
Sajtóinformációk szerint körülbelül 200-an vettek részt a szerda délelőtti rendbontásban.
A rendőrség nagy erővel vonult a helyszínre, és a rend helyreállítása érdekében könnygázt is bevetett, így rövid idő alatt sikerült lecsillapítani a menekülteket és helyreállt a rend a röszkei hangárnál, ahol a zöldhatáron elfogott menekültek 24 órán át tartózkodnak, ezalatt felveszik az adataikat és ujjlenyomatot vesznek tőlük.
A táborban délre lecsillapodtak a kedélyek, feszültség nem érzékelhető, a megszokott rendben folyik a munka, és a regisztrált migránsokat buszokkal szállítják el.
(FOTÓ)

bzz \ bGK \ bpt

fotó: mti/Ujvári Sándor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 13. 07:43, kedd | Belföld

Februárban dupla nyugdíj érkezik, és jön a 14. havi nyugdíj első részlete is

Február különösen erős hónap lesz a nyugdíjasok számára, hiszen dupla nyugdíj érkezik, megérkezik a rendes és a 13. havi nyugdíj, valamint a 14. havi nyugdíj első részlete is

2026. Január 13. 07:32, kedd | Belföld

2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a turizmus

A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma meghaladta a 20 milliót

2026. Január 13. 07:24, kedd | Belföld

Hideg idő - A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet

A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet:

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át