Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2022. Március 12. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Kormányszóvivő: megszerveztük a háború elől menekülők egészségügyi ellátását

Kormányszóvivő: megszerveztük a háború elől menekülők egészségügyi ellátását

A kormány megszervezte a háború elől menekülők egészségügyi ellátását: kezelik a beteg gyerekeket, segítenek a daganatos betegeken és a háziorvosok is kérhetnek ukrán nyelvű segítséget, ha tolmácsolásra van szükségük

- közölte a kormányszóvivő pénteken.

Szentkirályi Alexandra a Facebook-oldalára feltöltött videóban elmondta: nemcsak a határ mellett, hanem mindenhol máshol is segítenek a Magyarországra érkező, a háború elől menekülő embereknek. Sokaknak - felnőttnek, gyermeknek is - lehet egészségügyi problémája, így megszervezték az ő ellátásukat is.

Tájékoztatása szerint a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet - a külügyminisztériummal, a mentőszolgálattal és a katasztrófavédelemmel szorosan együttműködve - helyezi el az ide érkező beteg gyermekeket.

Ezen felül több Ukrajnából érkező beteg számára is szükséges lehet onkológiai ellátás megkezdése vagy folytatása, aminek a koordinálását az Országos Onkológiai Intézet végzi - ismertette a kormányszóvivő.

Szentkirályi Alexandra beszámolt arról, hogy már működik a Nemzeti Népegészségügyi Központ 1812-es telefonszámán az a szolgáltatás, amelyet orvosok, egészségügyi szolgáltatók hívhatnak fel akkor, ha ukrán nyelvű beteghez tolmácsolást szeretnének kérni egészségügyi témában. Ez reggel 8 és este 8 között érhető el a hét minden napján.

Hozzátette: az Országos Mentőszolgálat számára is nyitva áll ez a lehetőség, részükre viszont 0-24 óráig mobiltelefonos tolmácsolást is biztosítanak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.