Hírek
2023. Január 17. 08:56, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Lassult a német infláció decemberben éves szinten
Németországban éves szinten lassult az infláció decemberben; havi összevetésben gyorsult a fogyasztói árak csökkenése - közölte a német szövetségi statisztikai hivatal kedden.
A Destatis adatai szerint decemberben a fogyasztói árak éves szintű emelkedése 8,6 százalékra lassult a novemberi 10 százalék után. Havi összevetésben 0,8 százalékkal csökkentek a fogyasztói árak decemberben, míg novemberben 0,5 százalékos volt a havi visszaesés.
A német fogyasztói árindex 2021 júliusa óta lényegesen felülmúlja az Európai Központi Bank (EKB) 2 százalékos célját.
Az élelmiszerek áremelkedése a novemberi 21,1 százalékról decemberben 20,7 százalékra, az energiáé pedig 38,7 százalékról 24,4 százalékra mérséklődött.
A szolgáltatások árindexe 3,6 százalékról 3,9 százalékra nőtt éves viszonylatban decemberben.
Németországban az éves átlagos fogyasztói áremelkedés 7,9 százalék volt tavaly. A legmagasabb éves infláció októberben volt 10,4 százalékkal, a legalacsonyabb pedig januárban, 4,9 százalékkal.
Az uniós összehasonlítási célokra kalkulált harmonizált fogyasztói árindex (HICP) havi szinten 1,2 százalékos csökkenést mutatott decemberben, míg novemberben nem változtak az árak az előző hónaphoz képest. Éves összevetésben az emelkedés 9,6 százalékra mérséklődött a novemberi 11,3 százalék után.
Tavaly a HICP átlaga 8,7 százalék volt.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet
Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.
2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld
Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel
Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.
