Városlista
2026. március 8, vasárnap - Zoltán

Hírek

2018. Június 20. 08:42, szerda | Belföld
Forrás: forrás: M1 Híradó

Lebukott egy drogdíler rendőr a fővárosban

Lebukott egy drogdíler rendőr a fővárosban

A tiszthelyettes, aki a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) közlekedésrendészetének munkatársa volt, egy bevásárlóközpont mélygarázsában árulta a drogot. Az ügyészség vádat emelt ellene, akár nyolc évet is kaphat.

Volt kollégái véletlenül buktatták le a BRFK Közlekedésrendészeti Főosztályának egyik munkatársát tavaly februárban Újpesten. Közúti ellenőrzésre állítottak meg egy autót. A kocsiban marihuánát találtak, amikor kiderült, hogy a sofőr nem sokkal az ellenőrzés előtt vette a közlekedésrendészet egyik, nemrég leszerelt főtörzsőrmesterétől.

A drogot egy XVI. kerületi családi ház tetőterében termesztették. A 30 tőből álló ültetvényen havonta többször szüreteltek.

A rendőrnek egyetlen, állandó vevője volt, egy díler, akivel mindig ugyanott, az egyik budapesti bevásárlóközpont mélygarázsában találkozott. Az ügyészség most vádat emelt a három drogterjesztő ellen.

A nyomozás adatai szerint a rendőr két év alatt több mint tíz kiló marihuánát adott el.
A rendőr egyébként csak volt rendőr, hiszen lebukása előtt nem sokkal leszerelt a testülettől. A vádiratban szereplő bűncselekmények büntetési tétele az ő esetében nyolc évig, az elsőrendű vádlott esetében pedig húsz évig terjedő szabadságvesztés.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.