Városlista
2026. május 28, csütörtök - Emil, Csanád

Hírek

2026. Március 01. 10:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Magyar Péter Orbánnal együtt nézné meg személyesen, mi a helyzet a Barátság kőolajvezetékkel

Magyar Péter Orbánnal együtt nézné meg személyesen, mi a helyzet a Barátság kőolajvezetékkel

Szombaton, az országjárás sárbogárdi állomásán Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke reagált Lázár János korábbi üzeneteire.

Mint fogalmazott, azt hallotta, hogy felszólították: hívja fel Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt, ám „nem tudja a számát”, és szerinte erre addig nincs is felhatalmazása, amíg nem ők kormányoznak.

Magyar Péter felidézte: 2024 nyarán járt Kárpátalján és Kijevben is, ahová humanitárius segítséget vitt. A Barátság kőolajvezeték ügyével kapcsolatban pedig azt mondta, nem tisztázott, mi a valós helyzet a vezetékkel – ezért felajánlotta Orbán Viktor miniszterelnöknek, hogy akár együtt utazzanak Ukrajnába, és személyesen nézzék meg, hol sérült meg a vezeték, valamint miben tud Magyarország segíteni az újjáépítésben és az olajszállítás mielőbbi újraindításában.

Beszédében a közel-keleti eszkalációra is kitért, hangsúlyozva: sok magyar tartózkodik a térségben, akiket szerinte a kormánynak kötelessége biztonságba helyezni. Úgy fogalmazott, a kabinet feladata az is, hogy tárgyaljon az érintett felekkel annak érdekében, hogy ismét legyen kőolaj a Druzsba vezeték rendszerében. Magyar Péter hozzátette: ha szükség van rá, kész akár most is részt venni ezekben az egyeztetésekben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.