Városlista
2025. november 28, péntek - Stefánia

Hírek

2015. December 20. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Már százhúsz tonna élelmiszer összegyűlt az Adni öröm! akcióban

Már százhúsz tonna élelmiszer összegyűlt az Adni öröm! akcióban

Három nap alatt százhúsz tonna tartós élelmiszer gyűlt össze a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Adni öröm! akciójában országszerte - mondta a szervezet kommunikációs vezetője szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

Romhányi Tamás hozzátette: az akció még három napig folytatódik, addig várják országszerte 162 áruházban önkéntesek a vásárlókat, arra kérve őket, hogy vegyenek tartós élelmiszert - konzervet, tésztát, cukrot - a rászorulóknak.

Az összegyűjtött adományokból nagyjából négyezer forint értékű csomagokat készítenek, amelyeket hétfőtől osztanak szét rászorulóknak, hajléktalanoknak - mondta Romhányi Tamás.

Tavaly 262 tonna élelmiszer gyűlt össze a hasonló akcióban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld

Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát