Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2017. Április 03. 07:34, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Megdőlt a z országos és a fővárosi melegrekord is

Megdőlt a z országos és a fővárosi melegrekord is

Megdőlt a fővárosi és az országos napi melegrekord is vasárnap - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a Facebook-oldalán.

Azt írták, Budapesten mostanáig 1985-ben volt a legmelegebb április 2-án, akkor 24,2 Celsius-fokot mértek. Az április 2-i országos melegrekord pedig 25,7 fok volt, amelyet 1918-ban Túrkevén mértek.

Most viszont Budapest belvárosában 25,3 fokig emelkedett a hőmérséklet. Békéssámsonban pedig 26,3 fokig melegedett a levegő, így a fővárosi és az országos napi melegrekord is megdőlt.

Az Országos Meteorológiai Szolgálatnak vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzése szerint napsütéses meleggel indul a jövő hét, de később borúsabb, szelesebb időre lehet számítani. Többször várhatók záporok, és mérséklődik a meleg is, a maximumok már inkább 15 Celsius-fok körül alakulnak majd.

Címkék: meleg, melegrekord

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.