Hírek
2011. Augusztus 24. 07:23, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Meghosszabbítja a MÁV a hőség miatt a vízosztást és a pótjegyek díjmentességét
Meghosszabbítja a MÁV-START Zrt. a rendkívül meleg időjárásra való tekintettel augusztus 26-ig, péntekig a hőség kapcsán hozott intézkedéseinek érvénytartamát.
Ennek értelmében szerdán, csütörtökön és pénteken délelőtt 11 órától délután 17 óráig 220,- és 400,- Ft helyett díjmentesen szolgáltatja ki a vasúttársaság az InterCity vonatokra szóló pótjegyeket.
A döntés értelmében folytatódik péntekig a tizenegy nagyobb vasútállomáson, továbbá a közlekedő étkezőkocsikban az ásványvízosztás is. Az utasok a Keleti, a Nyugati, a Déli, a miskolci, a szegedi, a szombathelyi, a debreceni, a pécsi, a szolnoki, a nagykanizsai és a nyíregyházi állomáson a peronokon tudják átvenni az ásványvizet a rendelkezésre álló készlet erejéig. A MÁV-START Zrt. a hőség kapcsán hozott intézkedések érvénytartamának további meghosszabbításáról a várható időjárás-előrejelzések függvényében pénteken hoz döntést. A vasúttársaság az esetleges kellemetlenségek, késések miatt utasai megértését és türelmét kéri.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 26. 13:00, csütörtök | Belföld
MVM: az érkező földgázszámlákban a rezsistop-kedvezményről is kapnak tájékoztatást az ügyfelek
2026. Február 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter német beavatkozási kísérletekről beszélt a magyar választásokba
2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését
Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
