Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula

Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula

Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

Azt közölték, a következő napokban még kitart a változékony, az átlagosnál kissé hűvösebb idő, szombaton melegfront érkezik, majd vasárnap és hétfőn ismét egy hullámzó hidegfront alakítja a Kárpát-medence időjárását.

Hozzátették: eközben azonban Délnyugat-Európa felett magasnyomású zóna épül ki, amelynek középpontja fokozatosan a Kárpát-medence fölé helyeződik.

Az anticiklon áramlási rendszerében egyre szárazabb és melegebb levegő érkezik térségünkbe, így erőteljes melegedés veszi kezdetét. A jövő hét második felében a napi csúcsértékek egyre nagyobb területen meghaladják a 30, a hét vége felé akár már a 35 Celsius-fokot is - írták.

Címkék: időjárás, kánikula

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld

Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén

Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.

2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld

Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet

A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik

2026. Július 30. 17:24, csütörtök | Belföld

Teljesen le kell állítani a paksi atomerőművet

A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése