Hírek
2020. Október 03. 15:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Mostantól online is nyomon követhető a repülőtéri zajszennyezés
Új zajmonitorrendszert és járatkövető alkalmazást fejlesztett ki a Budapest Airport, így már az interneten is nyomon lehet követni a repülőtéri zajszennyezést
A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér üzemeltetőjének szombati, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint hat állandó helyszínen telepítettek hitelesített zajmérő műszereket, az adatokat pedig - az aktuális forgalmi helyzettel együtt - a zajmonitor-alkalmazás honlapján elérhetővé teszik.
Az ingyenes honlapon a le- és felszálló gépek mellett a zajmonitorrendszer által begyűjtött információk is elérhetők, nyomon lehet követni a X. és a XVIII. kerületbe, valamint Vecsésre és Üllőre telepített zajmérők által gyűjtött adatokat.
A projektben a HungaroControl, a Közlekedéstudományi Intézet (KTI), valamint az Innovációs és Technológiai Minisztérium is részt vett. A légiforgalmi irányító szakszolgálat közelkörzeti radarjaitól érkeznek az adatok a gépek mozgásáról, a rendszer kiépítésekor pedig a kivitelező egyeztetett a KTI-vel és a szaktárcával is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán
Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során
2026. Május 28. 07:00, csütörtök | Belföld
Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
