Hírek
2015. Október 11. 04:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Negyvenezer fiatal vett már részt a 72 óra kompromisszumok nélkül önkéntes akcióban
Az elmúlt években összesen mintegy 40 ezer fiatal vett részt a 72 óra kompromisszumok nélkül önkéntes akciókban - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára az M1 aktuális csatorna műsorában.
Rétvári Bence elmondta, hogy az idén nyolcadik alkalommal tartják meg a katolikus, a református és az evangélikus egyházak szervezésében a háromnapos rendezvényt, amelynek keretében fiatalok közhasznú feladatokat vállalnak.
A kis csoportokban megszervezett munkák között vannak környezetvédelmi, szociális, felzárkózási jellegűek is. Ezek keretében például játszótereket tesznek rendbe, gyerekeknek kézműves foglalkozásokat tartanak, időseknek segítenek otthonukban, kórházakban vagy szociális intézményekben.
Tájékoztatása szerint az elmúlt években 150 városban már 2 ezer féle munkát vállaltak az önkéntesek.
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a közösségi szolgálat "hadüzenet a közönynek", a kényelemszeretetnek. Az akció céljai között szerepel az is, hogy minél szélesebb körben ismertessék meg, terjesszék el az önkéntesség kultúráját, ezért is támogatja anyagilag a - péntek este kezdődött - programot az Emmi.
Rétvári Bence életre való kezdeményezésnek nevezte az egyházi szervezésű, ugyanakkor mindenki előtt nyitott programot, amelyre a www.72ora.hu honlapon lehet jelentkezni.
Egy országban minél nagyobb az önkéntesség, annál fejlettebb a demokrácia - fogalmazott az államtitkár. Hozzátette: Magyarországon 2010 óta minden évben pár százalékkal emelkedik azok aránya, akik részt vesznek valamilyen önkéntes tevékenységben, a 18-29 évesek között ez már csaknem 40 százalék.
Jelezte azt is, hogy a programban való részvétel beleszámít az érettségihez előírt közösségi szolgálat idejébe.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
