Városlista
2025. augusztus 20, szerda - István

Hírek

2011. Július 27. 07:17, szerda | Belföld
Forrás: HírTV

Negyvenkét családnak van malaca

Negyvenkét családnak van malaca

42 család kapott malacot Lengyeltótiban a Minden Gyermek Lakjon Jól! Alapítványtól. A szervezet a hátrányos helyzetű családoknak indított programjában eddig majdnem 15 ezren jutottak segítséghez.

A mezőkovácsházai kistérségben kecskét osztott volna az alapítvány, ám a jószágokat valaki felvásárolta előlük. Az állatokért egyenként 13 ezer forintot fizettek volna, már le is foglalózták, de hiába, valaki rájuk ígért. A gazda végül 15 ezerért adta el az állatokat.

Április közepétől május elejéig az alapítvány 37 kistérségben több mint 15 ezer többgyerekes, hátrányos helyzetű családnak osztott vetőmagokat. Emellett több százezer napos csibét, tyúkot, kecskét, nyulat is kaptak a rászorulók. A cél, hogy az adomány ne csak egyszeri támogatás legyen, hanem a családok hosszú távon maguk tudjanak gondoskodni az ellátásukról. Hegedűs Zsuzsa, az alapítvány elnöke szerint a programnak köszönhetően a hátrányos helyzetben élők egyharmadán tudtak eddig segíteni. (rá)

hírTV

Címkék: malac

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.