Hírek
2012. Március 27. 07:05, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Nő a benzin, csökken a gázolaj ára szerdától
Míg a 95-ös benzin árát 4 forinttal emeli a MOL szerdától, addig a gázolaj árát 2 forinttal csökkenti. Az emeléssel a benzin átlagára 446 forintra nő, míg a gázolajé 441 forintra csökken.
A Mol egy hete bruttó 5, illetve 4 forinttal emelte a 95-ös benzin és a gázolaj nagykereskedelmi árát.
Közben kisebb csökkenéssel kezdte meg a hetet a nyersolaj árfolyama, az erősödő dollár lefelé nyomja a kurzust. A májusi szállítású nyersolaj árfolyama 0,4 százalékkal került lejjebb, és 106,40 dolláron/hordó árfolyamon áll.Mindeközben a BP Plc olajipari óriás egyik vezető tisztviselője, Iain Cohn, egy szombati konferencián úgy nyilatkozott, az olajárfolyamok magas szinten maradhatnak, és ha jelentős ellátási nehézségek adódnak, újra tetőzhetnek. A vállalat finomítási és marketing-vezetője volatilis olajpiacot vár idén.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
